Foks'un Gözünden Gazi Mustafa Kemal

Atatürk'ün can yoldaşı, sevgili köpeği Foks bugün de Anıtkabir'de onun yanı başında. Foks'un gözünden çok partili rejim arayışının yaşandığı ilginç dönem ilginç olaylar, ilginç kişiler.

Responsive image
YAZAR
Teoman Akünal
DOSYA BOYUTU
10,60 MB
YAYIN TARIHI
2014
DIL
Türkçe
ISBN
9786054777617

Bir Foks'un Gözünden Gazi Mustafa Kemal kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Foks'un Gözünden Gazi Mustafa Kemal kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Teoman Akünal tarafından yazılmıştır.


Yatak odasından dost meclislerine, yurt gezilerinden önemli toplantılara kadar her an her yerde.. Atatürk'ün can yoldaşı, sevgili köpeği FOKS bugün de Anıtkabir'de onun yanı başında...Foks'un gözünden çok partili rejim arayışının yaşandığı ilginç dönem ilginç olaylar, ilginç kişiler...Foks Atatürk'ün son köpeğinin adıdır. Birkaç yıl eski ve yeni köşkte rahmetli lideri eğlendirdiydi. Foks'u kendisine hediye etmişlerdi. Bilardo oynarken masanın üstüne çıkar, bilyeleri yere yuvarlayıp oynar, Atatürk de bu şımarıklığa gülerdi. Törenlerde Foks Atatürk'ün ayağı dibinde dururdu. Galiba Ülkü kadar onun da çıkmış resimleri vardır. -Falih Rıfkı Atay- Bir gece iki arkadaş Dolmabahçe'den izinsiz ayrılarak bir arkadaşın evine gitmiştik. Ev sahibini Atatürk hiç tanımıyordu. Yiyip içim hoşça vakit geçiriyorduk. Saat hayli ilerlemişti. Birden gözüme Atatürk'ün köpeği Foks ilişti. Rüya görüyorum zannettim. Bu köpek Atatürk'ün odasında yatar, her gittiği yere yanında gider, gireceği salona herkesten ve Atatürk'te önce koşar, adeta Atatürk'ün geldiğini haber veriyormuş gibi hareket ederdi. Ben de Foks'u görür görmez arkasından ne çıkacağını beklerken, Atatürk'ün levent gibi endamı ve güler yüzüyle içeriye girdiğini görünce şaşırdım. "Bravo size! Beni Dolmabahçe'ye tıktınız, siz burada eğlencede... Nasıl bastırdım."-Kılıç Ali-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 292Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: Siyah Beyaz 


Foks'un Gözünden Gazi Mustafa Kemal. ₺15.28₺27.78. Yatak odasından dost meclislerine, yurt gezilerinden önemli toplantılara kadar her an her ... R_ad_r0000000622638.